Міжнародні проєкти
Декілька років тому “Ангстрем” став партнером освітньої програми The Global STEM Education Center.
Як я провів літо?.. Якщо у вас виникнуть проблеми з написанням твору на цю побиту тему, звертайтеся до учнів Школи Ангстрем.
Для них це не просто нудний заголовок, під яким в літературних муках треба вичавити з себе хоча б п’ять абзаців надуманих спогадів. Їм є, що розповісти не на один десяток сторінок яскравого тексту, насиченого подіями, емоціями і … Захоплюючою Роботою!
Так ось, ця не по-дитячому правдива історія почалася ще два роки тому, коли команда Ангстрем на чолі з головним драйвером освітніх «авантюр» — вчителем інформатики Уляною Новікової — стала партнером освітньої програми The Global STEM Education Center. Ця американська некомерційна організація за влучним висловом одного вченого «готує своїх студентів до їх майбутнього, а не до нашого минулого». Програми Global STEM дають можливість студентам і учням шкіл поваритися в зовсім іншій системі освіти. Тут вони працюють так само, як в глобальній компанії або в уряді, працюючи разом над вирішенням проблем, які хвилюють всіх. І все це відбувається в оточенні серйозних вчених і фахівців найбільших науково-дослідних центрів, таких як NASA, наприклад. Разом з ними команди учнів досліджують космос і морські глибини; знайомляться з нанотехнологіями та «літають» разом з космонавтами на Міжнародній космічній станції! «Приєднуються» до міжнародних експедицій на Південний та Північний полюси; «спостерігають» за айсбергами й рахують дні до висадки на Марс! Розробляють комп’ютерні 3D-ігри і використовують 3D-принтери для створення вітряних турбін тощо..
Взимку цього року п’ятнадцять Ангстремівців паралельно з двома командами з Америки й Нідерландів почали роботу в онлайн-проекті, присвяченому Великому Вибуху. Великою несподіванкою для учасників стала епідемія коронавіруса. Голландці з американцями зійшли з дистанції на карантин (вже такі особливості їх освітнього законодавства). А ось половина нашої команди (Павло Гомайонов, Катя і Володимир Дручок, Антон Свіркул, Артем Рудачевській, Кирило Алєксєєв) побажали залишитися на орбіті навчального процесу і продовжити завзято, крок за кроком, освоювати захоплюючу програму.
В доброму здоров’ї та гуморі, переповнені унікальними знаннями і досвідом непотоплювані ангстремівці прийшли до фінішу в червні. Здавалося б, після такого виснажливого забігу всі повинні були розбігтися хто куди по пляжам або по бабусям з банками варення й кошиками печива. Але не на таких напали: троє з команди зажадали терміново підкинути ще якої-небудь робітки, ще й поінтеллектуальніше. Керівництво Школи порахувало, що не можна розкидатись таким безцінним командним досвідом, накопиченим в космічних масштабах. І вирішило застосувати невгамовний допитливий колективний розум у «мирних» цілях. Врешті-решт було сформовано інженерну групу для тестування оновленої онлайн-платформи Ангстрем (навчального сайту, за допомогою якого й відбувається це саме дистанційне онлайн-навчання).
До учасників STEM-команди цього року приєдналися Ліза Повстяна (брала участь в проекті Global STEM в минулому році), Даня й Даша Заічки. Робота закипіла. Наші тестувальники, відкалібровані фахівцями NASA, на рівних з дорослими програмістами, не шкодуючи звивин своїх, «ловили і фіксили баги», «замовляли фічі» та від чистого серця «покращували юзабіліті». І спілкувалися, спілкувалися, спілкувалися … Як люблять говорити нудні дорослі — «соціалізувалися» … на повну котушку! А що може бути цікавіше і цінніше спогадів про це? Та ще й коли тебе запитають: «А як, все ж таки, ти провів літо?».
Ласкаво просимо в БортЖурнал Школи Ангстрем!
Про всяк випадок нагадуємо, якщо Ви не розгледіли в собі таланти і досягнення, звертайтесь до нас. Ми з ними розберемося належним чином.
Відео, фото, описи шліть сюди: boardzhurnal@gmail.com