ЗНО та ДПА

Де можна знайти інформацію про проходження ЗНО?

З докладною інформацією про особливості проходження ЗНО можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а також на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Корисна інформація про проходження ЗНО/НМТ у 2023 році

Вступив в дію ЗАКОН УКРАЇНИ “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року” від 23 лютого 2023 року № 2925-IX, який скасовує проведення ДПА для здобувачів повної загальної середньої освіти та затверджує проведення НМТ (національний мультипредметний тест) як особливої форми вступних іспитів у 2023 році.

Основні тези про НМТ:

  • Три предмети за 180 хвилин;
  • українська мова та математика — обов’язкові предмети;
  • третій предмет на вибір учня зі списку (іноземна мова, хімія, фізика, біологія, історія України).

Нагадуємо, що НМТ – це вступні іспити, а отже, не є обов’язковими для проходження всіма.

Більше інформації про програми ЗНО/НМТ з різних предметів та іншої корисної інформації, включаючи тести минулого року, а їх було 16 варіантів, можна знайти на сайті УЦОЯВ 

Графік:

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна: 5 червня – 23 червня;
  • додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися  особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ. 

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

→ Подробиці дивіться в інфографіці

У 2022 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться:
26 березня з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

19 березня з української мови, української мови і літератури;

ДПА-2023 скасовано!!!

Учні 4-х, 9-х та 11-х класів звільняються від проходження ДПА у 2022/2023 навчальному році.

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році

→ЗАКОН УКРАЇНИ “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року” від 23 лютого 2023 року № 2925-IX

Як готують до ЗНО в Ліцеї?

  • Для старших класів в уроках розміщено багато матеріалів, саме спрямованих на підготовку до ЗНО з усіх предметів.
  • Вчителі регулярно проводять вебінари, на яких окремо розглядаються питання підготовки.
  • Адміністрація організовує батьківські збори та консультує з питань вибору предметів та реєстрації на ЗНТ / НМТ тощо.
  • Наші завучі ретельно супроводжують кожну дитину на кожному етапі реєстрації до ЗНО.
  • По деяким предметам розроблено та впроваджено поглиблені факультативні курси з підготовки до ЗНО.

Вільний слухач

Освітня послуга «Вільний слухач» не передбачає зарахування дитини до Ліцею «Ангстрем» на загальних підставах (тобто документи учня знаходяться за місцем основного навчання). «Вільний слухач» — людина, яка хоче спробувати вчитися дистанційно, оцінити реальний рівень своїх знань, а його батьки зможуть контролювати процес навчання і мати уявлення про об’єктивні навчальні досягнення своєї дитини.