
ЗНО та ДПА
У 2021/2022 навчальному році звільнено від ДПА учнів 4-х та 9-х класів.
У 2022 році неможливим є проведення традиційних ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ, з огляду на що заплановано запровадити тестування, подібні до них.
ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2022 РОКУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ
Де можна знайти інформацію про проходження ЗНО?
З докладною інформацією про особливості проходження ЗНО можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а також на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Корисна інформація про проходження ЗНО у 2022 році
Реєстрація для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року триватиме з 01 лютого до 09 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 01 березня 2022 року.
Відеоінструкція, з якої Ви дізнаєтеся про те, на що варто зважати до, а також під час реєстрації.
Термін проведення основної сесії з 11 предметів ЗНО
23 травня — 17 червня
Додаткова сесія
23 червня — 15 липня
Подробиці про графік проведення ЗНО дивіться за цим покликанням
Учасники ЗНО складатимуть тести з 4 ОБОВ’ЯЗКОВИХ предметів:
- Українська мова — 1 рівень, або Українська мова і література — 2 рівень.
- Математика — 1 або 2 рівень на вибір.
- Історія України або англійська на вибір.
- Один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
ПРОБНЕ ЗНО
Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5 – 22 січня 2022 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
У 2022 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться:
26 березня з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).
19 березня з української мови, української мови і літератури;
Що необхідно знати про ЗНО?
З 2021 року суттєво змінилась система складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл. Стало більше обов’язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності. Дворівневий іспит з української мови передбачає базовий рівень (українська мова як державна) і профільний рівень (українська мова і література).
Також з 2021-го запроваджено обов’язкову ДПА з математики у формі ЗНО. Воно також буде дворівневе, залежно від потреб вступника.
Третім обов’язковим предметом є історія України або англійська мова на вибір.
Четвертий предмет обирається за бажанням випускника. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більше ніж з 5 предметів (з 13 запропонованих).
Пропонуємо ознайомитися з наступною законодавчою базою:
- Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації
- Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
- Деякі питання проведення у 2021/2022 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту
- Деякі питання проведення в 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти