Карнацевич
Владислав Леонідович

Вчитель вищої категорії, вчитель-методист.
Педагогічний стаж з 2006 року.
Нагороджений відзнаками міста, області, міністерства освіти.
Працював у журі республіканської олімпіади з історії, підготував декілька команд-призерів Всеукраїнського турніру юних істориків, багатьох переможців та призерів олімпіад, конкурсу-захисту робіт МАН, провів безліч відкритих уроків, семінарів та майстер-класів для педагогів Харкова та Харківської області.
Хобі – інтелектуальні ігри. Зі своєю командою двічі був володарем Кубку України з гри «Що? Де? Коли?», чемпіоном України з «Брейн-рингу».

Автор 13 науково-популярних книг з історії, серед яких «100 знаменитих харків’ян», «50 знаменитих сект», «Загадки Середньовіччя», «Конотопська битва», «Петро Дорошенко» тощо, а також декількох посібників-зошитів для поточного та тематичного оцінювання учнів. Багато років працював редактором одного з фахових педагогічних журналів групи «Основа».

Курс історії України та Всесвітньої історії у 10 та 11 класах передбачає вивчення найважливішого для розуміння сучасності та водночас найдраматичнішого періоду – ХХ-ХХІ століття. Події останніх ста з зайвим років з одного боку заклали основи нашого нинішнього суспільного, політичного, економічного та культурного життя. З іншого – залишаються предметом палких дискусій, а подекуди і маніпуляцій. Лише короткий перелік подій, явищ та осіб змушує затамувати подих: Перша світова війна, Революція, Ленін, Версальська система, Велика депресія, Ататюрк, Гітлер та Сталін, фашизм, Махатма Ганді, Друга світова, Холодна війна, Політ у космос, Мао та Че Гевара, Берлінський мур, Бітлз, Маргарет Тетчер… І так аж до подій 2025 року. Все це можна знайти у матеріалах цього курсу: текстах, статтях, відеофрагментах. Курс передбачає декілька практичних робіт за певною проблемою та масу пробних і, звісно, контрольних тестів.

А якщо хочеться оживити історію – варто зазирнути на вебінари. Бо там ми говоримо про події так, як не вміють підручники. Про те, чому Віктор Орбан надяг шарфик з картою на футбольний матч, та що це за карта. Про те, як Михайло Грушевський приїхав керувати Центральною Радою в одній білизні. Про те, як Вінстон Черчилль сміявся двічі у житті. Або як прочитана книга про Першу світову зупинила Третю. Або… Втім, краще зайти та переконатися, що історія може бути емоційною, зрозумілою та живою. Що це не перелік дат і не переказ параграфів. І не лише послухати, але й зіграти (бо тести тестами, а бувають і більш динамічні та яскраві вправи).

В 11 класі ми займаємося і прицільною підготовкою до НМТ/ЗНО. Цьому присвячені окремі вебінари, та ми не залишаємо поза увагою будь-які, навіть уже віддалені теми за будь-який клас. До ЗНО цей вчитель готує стільки, скільки воно існує, підготував п’ятьох «двохсотбальників» і багато тих, хто отримав від 180 до 199.
Навчальні заклади, де працював Владислав Леонідович, регулярно входили до національного рейтингу кращих шкіл за результатами здачі ЗНО. Декілька років тому у харківському видавництві ПЕТ вийшов посібник для підготовки до зовнішнього оцінювання його авторства. Два роки тому прочитав розлогий курс лекцій з підготовки до ЗНО у рамках проєкту Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, який можна знайти на ютубі.

До профільних класів