Реальна вiртуальнiсть
Дистанційний метод освіти може когось наводити на думку про те, що знання, отримані таким чином, — суцільна ілюзія. Ну, як можна повірити, що без життєдайного вчительського прочухана на очах у всього класу, без дружнього стусана однокласника, без солоного жарту фізкультурника, без святих дарів до Дня вчителя і камлання про дарування нових вікон на кожному батьківському курултаї, без… Як без всього цього сірячинного життєвого досвіду можна отримати реальні знання для реального життя?..
Батьки Івони Шургот зі Львова вважають, що знання, отримані віртуально в Школі Ангстрем, цілком життєздатні і допомагають вирішувати непрості професійні завдання:
«Доброго дня, дорога Школа.
Хочу ще раз подякувати Вам, що Ви є!
Донька закінчувала в „Ангстремі“ 10 та 11 класи (випуск 2020).
Отримуючи у цій дистанційній школі загальну середню освіту, ми могли регулювати рівень навантаження у навчанні і терміни здачі залікових робіт. А отже у доньки з’явилась можливість займатись улюбленою справою, навчаючись паралельно у Комп’ютерній Академії на курсі „Комп’ютерна графіка та дизайн“. За цей час вона виконала кілька цікавих проектів: верстка журналу, дизайн інтер’єру квартири та інші. Ми зробили перерву від навчання в Академії лише на період другого семестру 11-го класу для того, щоб мати більше часу на підготовку до ЗНО.
Після успішної здачі ЗНО донька продовжила навчання в Академії, і почалась багатомісячна копітка праця над її першим 3D-мультфільмом (курс Autodesk Maya). Можливо на її здивування, у роботі над анімацією, окрім звичайних для дизайнера чи художника вмінь, знання з алгебри та стереометрії покращували розуміння процесів у середовищі Autodesk Maya (програми для анімації), а також дуже допомагало розуміння фізичних законів. Не обійшлося тут і без елементів програмування.
Хочу представити вам результат цієї роботи. Тривалість 2хв, дивитись до кінця, зі звуком.
У описі під відео більше про історію створення і хто став головним персонажем мультфільму. Дякую усьому Колективу Школи за вашу невтомну працю для наших діточок, і що створюєте умови для того, щоб наші діти могли розвиватись згідно їхніх талантів та уподобань.».
Це дотепне відео хитромудро виконано в програмі 3D MAYA. Назва цього редактора (ілюзія) прийшло зі східної філософії.
Світ речей, явищ і людей є лише ілюзія — майя. Так кажуть просвітлені східні вчителі, тим самим підкреслюючи ілюзорність сприйманого матеріального світу.
З приводу Майї є хороша східна притча. «Одного разу філософу Чжуан Чжоу наснилося, що він — метелик, весело пурхають метелик. Він насолоджувався від душі і не усвідомлював, що він — Чжоу. Але раптом прокинувшись, здивувався, що він — Чжоу, і не міг зрозуміти: чи снилося Чжоу, що він — метелик, чи метеликові сниться, що вона — Чжоу».
Дизайн квартири, майстерно зроблений Івоною Шургот, явно нам не сниться — настільки реальні і відчутні навіть найдрібніші деталі цього затишного і симпатичного віртуального житла.
Ласкаво просимо в БортЖурнал Школи Ангстрем!
Про всяк випадок нагадуємо, якщо Ви не розгледіли в собі таланти і досягнення, звертайтесь до нас. Ми з ними розберемося належним чином.
Відео, фото, описи шліть сюди: boardzhurnal@gmail.com