Генней Редан (Павуки) — злочинна організація класу А з 13 осіб, що зародилася в Місті Зірки, що впала (Метеорі). Кожен член організації носить татуювання дванадцятилапого павука зі своїм номером на черевці… Допіру ці «симпатяги» все частіше порушують кордони свого віртуального аніме-всесвіту та атакують цілком собі реальні міста України.

Наприкінці лютого 2023 р. у центрі Харкова (ТРЦ «Нікольський») сталося масове заворушення, у якому взяли участь підлітки, учасники так званої ПВК (приватна воєнна кампанія) «Редан». Подібні події відбулися також в інших містах України (Києві, Львові, Івано-Франківську, Луцьку, Дніпрі — близько 30 зібрань). За даними поліції, учасниками інциденту в Харкові стали 245 осіб, з яких — 30 повнолітніх, 215 — неповнолітніх, з яких: 149 хлопців та 66 дівчат. За фактом інциденту внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.14, ч. 1 ст. 294 (масові заворушення), ч.2 ст.304 (втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність).
Усі учасники були доставлені до відділів поліції для встановлення особи та деталей події. На батьків 72 підлітків складені адмінпротоколи щодо невиконання ними батьківських обов’язків.
ПВК «Редан» — так називають нову агресивну субкультуру, яка останнім часом поширюється в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки. Ця субкультура пішла з популярного японського підліткового аніме Hunter x Hunter, де дії злочинне угруповання «Редан». Цей рух зародився в росії, де підлітки влаштовували масові заворушення у торгових центрах.
Нерідко представники субкультури мають довге волосся, одяг із зображенням павуків та цифрою 4. “Реданівці” перебувають у конфронтації із так званими “оффніками” (футбольні фанати). Їхні Telegram-канали та чати наповнені дописами про “оффніків” та погроз на їхню адресу, саме із ними “ПВК Редан” намагаються влаштовувати масові бійки. Члени ПВК “Редан” збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.
Штучне поширення такої субкультури — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність. Провокування конфліктів і масових бійок між підлітками — таку мету ставлять перед собою організатори зібрань молоді.
Батькам (особам, що їх заміняють, та близьким), вчителям і представникам закладів освіти різних рівнів акредитації слід вжити максимальних заходів, щоб завадити втягненню учнів до злочинної субкультури, яка є «продуктом» російської інформаційно-психологічної операції.

0Рекомендації щодо виявлення ризиків та захисту наших дітей від зовнішнього навіювання:

  • посилити контроль за емоційно-психологічним станом дітей та забезпечити оперативне реагування на будь-які агресивні прояви;
  • цікавитися змістом контенту, який постять діти в месенджерах та соцмережах і поширюють серед знайомих;
  • (за можливості) моніторити групи, чати, канали та соцмережі, на які вони підписані та створюють самостійно;
  • контролювати дозвілля дітей (зокрема, заплановані за їх участі заходи: зміст, характер учасників та час проведення);
  • дотримуватися інформаційної «гігієни» — не дати ворогові шансу втягнути наших дітей до схеми поширення інформаційних вірусів, які руйнують національні цінності та правову свідомість українського суспільства.

ДОВІДКОВО:
Незаконні (зокрема, агресивні) дії учасників несанкціонованих сходин під егідою кримінальних субкультур можуть підпадати під ознаки таких злочинів: поширення в суспільстві злочинного впливу (стаття 255-1 Кримінального кодексу України), грубе порушення громадського порядку (стаття 296 КК України), масові заворушення (статті 294 КК України), опір представникам влади (стаття 342 КК України), погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків (стаття 345 КК України), порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (стаття 161 КК України).

ПОРАДИ БАТЬКАМ (за матеріалами Ювенальної Поліції України):

  • Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
  • Якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі. Виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
  • Опановуйте інтернет, зокрема заведіть власний акаунт у соцмережі й станьте там другом своїй дитині;
  • Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася.
  • Ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані.
  • Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
  • Зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю.
  • Коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами. Допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.