Чи є життя на Марсі, чи немає життя на Марсі, це науці невідомо…
Павлина Туменко. Мама учня школи «Ангстрем». м. Харьков
Для багатьох батьків уявлення про дистанційну освіту цілком укладається в цю легковажну фразу з однієї древньої комедії. Більшість з них упевнена, що в «безповітряному просторі» без живого спілкування з вчителями та однолітками повноцінне життя дитини неможливе.
Проте наш #БОРТЖУРНАЛ зафіксував чіткі сигнали з «відкритого» космосу, що свідчать про наявність цього самого життя, причому, вельми розумною…
Павлина Туменко стверджує, що життя за межами загальноосвітньої школи не тільки існує, а взагалі поза її стінами тільки-но починається Не завжди легке та необтяжливе, але напевно цікаве й насичене.
Сьогодні багато дискусій навколо карантину в цілому і про освіту під час карантину зокрема. Розумію батьків, яким було важко адаптувати звичний устрій життя своєї родини до нових умов. Це стрес, бо це незрозуміло, бо діти звикли до формату контролю, бо безліч своїх особливих «бо».
Я ж хочу поділитися нашим досвідом. Вже два роки Владислав навчається в школі «Ангстрем». Дистанційно. Я не поспішала з висновками і суб’єктивною оцінкою, бо хотіла придивитися, поспостерігати, адже поспіх дорого коштує). Було не просто, адже інформатику довелося вчити практично з нуля, бо в Ангстремі добре розуміють важливість цієї науки в житті сучасної дитини. Згодом Влад зробив свій перший мультфільм і я ще раз переконалась, що досить серйозні вимоги з цього предмету себе виправдовують.
Ангстрем — це серйозний виклик самодисципліні та саморганізації, а отже і відповідальності за свої дії чи бездіяльність. Себе перехитрити не вийде. Можна скільки завгодно байдикувати, але прийде час ікс, і ти пожнеш врожай.
У 5-му класі я підказувала сину, як краще розподілити свій час, моніторила виконання необов‘язкових завдань, щоб зрозуміти, чи достатньо син усвідомлює важливість тренувань у навчанні.
У 6-му класі я навчання сина вже не контролювала. Як результат, шкільну програму з усіх предметів Владислав закрив вже на початку квітня. Окрім поточних і семестрових тестів, учні Ангстрему здають ще й екзамени. Екзамени з шкільних предметів дитина здає двічі на рік, їх адміністрація обирає рамдомно, тому філонити не вийде від слова зовсім. Під час екзамену викладач-предметник «ганяє» учня по програмі у форматі живого спілкування. Жодних орієнтовних питань для підготовки до екзамену немає. Тобто якщо ти вчився, доведи! При цьому школа пропонує консультацію напередодні, під час яких школярі можуть запитати екзаменатора про будь-які моменти з екзамену.
Завдяки дистанційному формату навчання у сина з’явилося багато вільного часу для спорту, малювання, уроків з вокалу, гітари, спілкування з друзями. Попереду 7 клас і я як мама розумію, що нові предмети додадуть навантаження. Тому ми з чоловіком порадили йому допомогти собі влітку, аби зібрати «врожай» з початком нового шкільного року. Влад обрав фізику, і завдяки чудовим урокам на ютуб вже пройшов 24 теми з програми свого курсу.
Я переконана в одному: не важливо, в якому форматі відбувається навчання вашої дитини, головне, щоб результати цього навчання стали ефективним інструментом для адаптації до дорослого життя.
Ласкаво просимо в БортЖурнал Школи Ангстрем!
Всі матеріали, посилання, питання і побажання надсилайте сюди: boardzhurnal@gmail.com
Якщо Ви хочете що-небудь обговорити, телефонуйте: +380 50 615 84 94