Дистанційка «юрського періоду»

Дистанційна освіта, незважаючи на уявну модерність, має вельми солідний вік і вражаючий пантеон своїх героїв. Ліцей «Ангстрем» теж став певною віхою в історії вітчизняної «дистанційки». Все ж таки ми були однією з перших ліцензованих дистанційних шкіл зі власною навчальною платформою і чітким розумінням, що ж таке повноцінна Дистанційна освіта.  Але це сталося через багато років після того, як…
На початку було СЛОВО … На початку дистанційної освіти було слово друковане, причому багато проілюстроване.
У 1658 році видатний чеський педагог-гуманіст, захисник принципу наочності в навчанні, Ян Коменський випустив перший в історії підручник з ілюстраціями «Світ чуттєвих речей у малюнках». Це фактично перша в світі дитяча енциклопедія, а, можливо, і перша ілюстрована книга для дітей, що включає 150 малюнків.

Коменський вважав, що картинки можуть бути матеріалом для самостійного навчання. Закономірно, що багато дослідників вважають його родоначальником дистанційної освіти.
У сучасній Коменському школі метод навчання, за його словами, був “настільки заплутаний, що кожен бажаючий пройти через сад науки наштовхується на тисячі і тисячі поворотів, вигинів, околиць і так заморочить собі голову, що ледь відшукає вихід до ясного світла мудрості, а більшість неминуче застрягне в печерах суємудрія і знайде в них свою могилу”.
Ян Коменський реалізував зовсім інший, новаторський, “природний метод” навчання: «так, щоб кожен учень все вивчав сам, власними почуттями, намагався все вимовляти і робити й починав все застосовувати. У своїх учнів я щоразу розвиваю самостійність в спостереженні, у мові, в практиці і в застосуванні, як єдину основу для досягнення міцного знання, чесноти і, нарешті, блаженства”.
Між іншим, вчителі Ліцею «Ангстрем» є авторами більш ніж сотні підручників і методичних посібників. Всі ці книжки вже не перший рік розходяться мільйонними накладами, наближаючи вітчизняну освіту до того самого блаженства міцних знань.

Далі буде…